Macanhub - Konzultantske usluge & Digitalne usluge

Preseljenje u inozemstvo (stranu državu) u 10 koraka

Nabavite boravišnu dozvolu

 

Ovo je gotovo uvijek prvi korak. Ured za migracije bavi se pitanjima koja se odnose na imigraciju, vize, dozvole i državljanstvo. Možda ste već osigurali potrebnu boravišnu dozvolu potrebnu za zakonito stanovanje i rad u inozemstvu prije dolaska putem posla, obitelji ili u svrhu studija. No, možda ćete i dalje htjeti pronaći najbliže sjedište Ureda za migracije u slučaju da trebate obnoviti dozvole.

 

Registrirajte se pri Poreznoj Upravi u inozemstvu

 

Najvažniji uvjet kao novog rezidenta u inozemstvu je registracija pri Poreznoj Upravi. Ovaj postupak registracije osigurava da ste dodani u sustav za naplatu poreza, osobnu identifikaciju, praćenje bračnog statusa, informacije o poštanskoj adresi i svrhe osiguranja. Registracijom u Poreznoj Upravi dodijelit će vam se jedinstveni osobni identifikacijski broj. Vaš pravni identitet u inozemstvu ovisi o tom ključnom broju i koristi se za svakodnevne službene zadatke kao što su otvaranje bankovnih računa i plaćanje.

 

Pronađite dom u inozemstvu

 

Započnite s pronalaženjem doma što je prije moguće, pogotovo ako ćete živjeti u velikom gradu. U inozemstvu možete unajmiti smještajnu jedinicu potpisivanjem ugovora s vlasnikom smještajne jedinice. Za pronalazak smještajnih jedinica u inozemstvu postoje mnoge namjenske web stranice za smještaj. Ako se kao student selite u inozemstvo, prvo provjerite sa sveučilištem na kojem ćete studirati. Neka sveučilišta pružaju zajamčeno stanovanje međunarodnim studentima, ali ne svima. Većina sveučilišta ima neku vrstu usluge smještaja na raspolaganju.

 

Nabavite osobnu iskaznicu

 

Nakon što dobijete svoj osobni identifikacijski broj, dobivanje osobne iskaznice u inozemstvu od Porezne Uprave logičan je sljedeći korak. Inozemna osobna iskaznica vaš je primarni oblik identifikacije diljem zemlje. Koristi se za otvaranje bankovnih računa, korištenje kreditnih kartica, preuzimanje paketa iz pošte i na liječničkim pregledima – navodeći samo četiri primjera.

 

Otvorite bankovni račun u inozemstvu

 

Ovaj je vrlo jednostavan: Prvo, pobrinite se za korake dva i četiri! Za otvaranje inozemnog bankovnog računa obično je potrebna osobna iskaznica ili barem inozemni osobni identifikacijski broj plus važeća putovnica. Banka će vam pomoći u dobivanju potrebnih kreditnih/debitnih kartica i bankarskih usluga koje su vam potrebne. Bankovni račun je vrlo koristan i nužan za račune i plaće.

 

Pronađite posao ili pokrenite tvrtku u inozemstvu

 

Ako vam boravišna dozvola omogućuje i rad u inozemstvu, trebali biste razmisliti o registraciji pri inozemnoj javnoj agenciji za zapošljavanje kako biste dobili pomoć u traženju pravog posla za vas. Ako želite osnovati vlastitu tvrtku morat ćete dobiti poseban porezni status preko Porezne Uprave u porezne svrhe. Također možete registrirati naziv svoje tvrtke putem inozemnog ureda za registraciju tvrtki.

 

Organizirajte vrtić ili školu u inozemstvu

 

Ako imate djecu, istražite različite dostupne opcije i stupite u kontakt s lokalnim gradskim vijećem kako biste započeli postupak upisa.

 

Naučite strani jezik

 

Nemojte čekati da se dovrše prethodni koraci. Počnite danas! Osnovno razumijevanje stranog jezika olakšat će vam da pronađete svoje mjesto u inozemnom društvu. Nakon što imate inozemni osobni identifikacijski broj, možete se prijaviti za tečajeve stranog jezika uređene vladinim programom u inozemstvu.

 

Platite porez u inozemstvu

 

Svaka strana država je poznata po razvijenom sustavu socijalne skrbi, a ako se preselite u inozemstvo morat ćete joj pomoći u financiranju plaćanjem poreza. Svaka inozemna Porezna Uprava odgovorna je za naplatu poreza koji se razlikuju ovisno o dohotku. Ako ste zaposleni u tvrtki, porezi se automatski oduzimaju od vaše plaće svaki mjesec. Za samozaposlene, porezna struktura je nešto složenija. Ako planirate početi kao poduzetnik/poslodavac, morat ćete se registrirati za poseban inozemni porezni status. Porezna Uprava svake strane države ima više informacija o porezima za poduzeća.

 

Nabavite inozemnu vozačku dozvolu

 

Ako planirate živjeti i raditi i voziti u inozemstvu, provjerite možete li koristiti trenutnu vozačku dozvolu ili vam je potrebna nova vozačka dozvola. Upoznajte se sa inozemnim cestovnim pravilima, znakovima i propisima o parkiranju. Nakon godinu dana boravka u stranoj državi obično morate dobiti novu inozemnu vozačku dozvolu. Za ova pitanja obratite se Upravi za promet u stranoj državi u kojoj živite i radite.

 

20/11/2024

By Macanhub

Macanhub